Son Aramalar
101 Oyunu Okey Oyunu programını download et , 101 Oyunu Okey Oyunu programını indir

Oyun » Spor » 101 Oyunu Okey Oyunu

101 Oyunu Okey Oyunu 1.0
Kırık link bildirimi | Favorilerime Ekle
Hemen indir 2.50 Mb
Lisans:
Ücretsiz / Full Sürüm
Dil Desteği:
Turkce
İşletim Sistemi:
Windows Tümü
Üretici:
Ekleyen:
101 Oyunu Okey Oyunu - 34 101 bedava indir 34 101 okey oyunu indir bedava okey oyunu indir okey indir bedava okey oyunu download et okey oyunu indir bedava

34 101 Oyunu, Okey Oyunu, 51 Oyunu, 34 Oyunu, KDVli Okey, Banko 1.23 34 101 Oyunu bedava okey oyunu oyunu, Okey oyununa benzer ama okeyden daha gelişmiş kurallara sahip bir oyun türüdür. Batman Diyarbakır Van ve Hakkari yöresinde çok sevilen bir oyundur. Bazı yörelerde ismi 101 olarak da geçer. Her iki oyun da bir birine benzer özellikler taşır. Bu programla her iki oyunu da online olarak oynayabilirsiniz. 34 ve 101 Oyunu Kuralları Her iki oyun da okey taşları ile oynanır ve mantık olarak okey oyununa benzerdir. 34 oyunu ile 101 oyunu arasındaki tek fark el açarken yapılan hesap yönteminden kaynaklanır.

Oyuna Başlama

Oyun masa yöneticisinin Başlat düğmesine basmasıyla başlar ve her oyuncuya 21 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak oyuncuya ise fazladan bir taş daha verilir ve bu oyuncu taş çekmeden ilk eli oynar.

Taş Çekme, Taş Alma

Oyun sırası size geldiğinde yerden taş çekebilir veya yandan atılan taşı alabilirsiniz. Ancak yandan taş aldığınızda el açmak zorundasınız. Yandaki taş işinize yarıyor olsa bile el açamayacaksanız o taşı alamazsınız. Yandan taş alıp da el açamazsanız program oynamanıza müsaade etmeyecektir. Geri Bırak düğmesi ile taşı geri bırakıp taş çekebilirsiniz. Ayrıca yandan aldığınız taşı el açarken kullanmak zorundasınız. Ancak elinizde bu taşın bir eşi varsa el açarken onu da kullanabilirsiniz.

El Açma

Eliniz gerekli sayıyı doldurduğunda elinizdeki taşları yere açabilirsiniz.

Taş açabilmek için masada iki ayrı bölme bulunur. Seri açıyorsanız taşları Seri Açma Alanına çift açıyorsanız Çift Açma Alanına bırakın.

Açarken bir taşı yanlış yere bırakırsanız Geri Al düğmesine basarak taşı geri alabilirsiniz. Bu özellik sadece son bırakılan taş için geçerlidir. Birden fazla taşı yanlış bıraktıysanız Geri Topla düğmesi ile tümünü geri toplayıp yeniden açmanız gerekir.

Açtığınız el geçerli değilse (Çift açıyorsanız 5 çift yoksa, seri açıyorsanız sayınız tutmuyorsa veya açtığınız taşlar geçersizse) Geri Topla düğmesi ile açtığınız taşları toplayabilirsiniz. Bu işlem 101 ceza yemenize sebep olur.

101 Oyunu Okey Oyunu hakkında yapılan son 3 yorum

    Henüz yorum eklenmedi
   
 Ad soyad *
 Mail
 Yorum *
 Güvenlik Kodu

(*) Gerekli alanlar.
Bu program bu gün 0 ,bu hafta 1 , bu ay 9 , bu yıl 240 kez indirildi
    Toplam indirilme sayısı : 39399 101 oyunu okey oyunu bedava 101 oyunu okey oyunu indir ücretsiz okey oyunu indir bedava okey oyunu download bedava okey oyna
Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
bildirim