Son Aramalar
FireFTP programını download et , FireFTP programını indir

İnternet » Tarayıcı Eklentileri » FireFTP

FireFTP
Kırık link bildirimi | Favorilerime Ekle
Hemen indir
Lisans:
Ücretsiz / Full Sürüm
Dil Desteği:
İngilizce
İşletim Sistemi:
Windows / TüMü
Ekleyen:
FireFTP - FTP programı indir FTP bedava download dosya transfer programı indir firefox ftp indir FireFTP indir FireFTP ücretsiz indir

FireFTP; Mozilla Firefox için üretilmiş, ücretsiz, hızlı, güvenli ve esnek çalışma yapısıyla birçok site sahibi ve site tasarımcısının beğenerek kullandığı bir FTP (Dosya Transfer) Programıdır. FireFTP ile sitenizden bilgisayarınıza dosya kaydedebilir veya yaptığınız tasarımlarınızı sitenizin web alanına gönderebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü

FireFTP?nin Özelliklerinden Başlıcaları :

 
 • Çoklu Platform Desteği : Windows, Mac OS X ve Linux İşletim Sistemlerinde çalışabilmektedir.
   
 • Güvenlik : SSL/TLS güvenlik protokolleri desteği. Aynı anda bankacılık ve/veya online alışveriş sitelerini kullansanız bile güvenle FTP işlemi yapabilirsiniz.
   
 • Uyumluluk : İşletim sistemi klasör yapısı ile tam uyumlu halde istediğiniz klasöre erişir, dosya kaydeder veya dosya alabilirsiniz.
   
 • Çoklu Dil Desteği : 20 tane dil desteği içerir. (Maalesef henüz Turkce yok)
   
 • Karakter Seti Desteği : UTF8 ve diğer karakter tabloları ile uyumlu halde çalışır.
   
 • Dosya aktarımlarında otomatik tekrar bağlanma ve devam edebilme özelliği.
   
 • Arama/Filtreleme özelliği
   
 • Transferlerde Doğrulama Kontrolü (XMD5, XSHA1 gibi)
   
 • FTP Hesaplarınızı FireFTP ye aktarma veya FireFTP den bilgisayarınıza/başka bir ortama aktarma desteği
   
 • Uzak bilgisayarda (sunucuda) dosya adı ve içeriği düzenleme desteği
   
 • Dosya Şifreleme : MD5, SHA)
   
 • Sürükle Bırak Teknolojisi : Bilgisayarınızdan sunucuya veya sunucudan bilgisayarınıza dosya veya klasörleri farenizin yardımıyla sürükleyip işlem yapabilirsiniz.
   
 • Proxy desteği
   
 • Gelişmiş Ayarlar : CHMOD gibi.
   
 • Yardım ve Eğitim desteği
   
 • IPv6 Desteği
   
 • Açık Kaynak Kodlu!

  Versiyon Uyumluluğu :
  Firefox 1.5x ile 2.x arası tüm versiyonlarda sorunsuzca çalışabilmektedir. Firefox Son sürüm olan 2.0.0.14 ile de denenmiştir.

  FireFTP Kullanımı :

  FireFTP Programını Firefox tarayıcınıza kurduktan sonra Araçlar menüsüne yerleşmiş olan FireFTP ye tıkladığınızda FireFTP ayrı bir bölüm olarak açılır ve sizden işlem yapmanızı bekler.
  Sol üst tarafta bulunan Manage Accounts (hesap yönetimi) butonuna tıklayıp New (yeni) butonuna bastığınızda bir FTP hesabınıza bağlanabilmek için gereken bilgileri girmenizi isteyen Account Manager (hesap yöneticisi) adlı küçük bir pencere gelecektir. Bu penceredeki Main, Connection, Advanced bölümlerinde gereken yerleri doldurduktan sonra sitenize bağlanıp işlem yapabilirsiniz.
  Birden fazla sitede FTP hesabınız varsa hepsini aynı şekilde ekleyebilir ve Manage Accounts kısmının yanındaki aşağı doğru açılır kutudan istediğinizi anında seçebilirsiniz.

  UYARI : FireFTP Yazılımcısı Mime Cuvalo her ne kadar programının güvenli olduğunu iddaa edip kendine güvense de, internette güvenliğin nasıl ve ne zaman aşılacağı hiç belli olmadığından siz yine kendi güvenlik önleminizi kendiniz alın derim.
  Bu Konuda Bir Öneri/Tavsiye : Account Manager (hesap yöneticisi) da oluşturduğunuz hesapların FTP giriş şifrelerini o aşamada yazmayıp boş bırakın, bağlanma ihtiyacınız olduğunda zaten program size şifreyi soracaktır. Böylece FTP şifrelerinizi bilgisayarınızda bir yere kaydettirmemiş olursunuz.

  XPI Uzantılı Eklentilerin Kurulumu :

  XPI uzantılı dosyalar 2 farklı yolla kurulabilir. Bu yollar aşağıda bölümler halinde detaylıca anlatılmıştır.

  Çevrimiçi Kurulum :
  Burada eklenti doğrudan sayfadan kurulur. Yapmanız gereken tek şey eklenti kurma bağlantısına tıklayıp açılacak penceredeki Kur düğmesine basmaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta kurulumun gerçekleşeceği konuma gerekli izni vermiş olmanızdır. Bu izni Araçlar > Seçenekler > İçerik bölümündeki yazılım kurulumuna ilişkin ayarlardan verebilirsiniz. Aksi takdirde kurulum gerçekleşmez.

  Çevrimdışı Kurulum :
  Aslında en kolay ve karmaşık olmayan yöntemdir. Eklenti indirme bağlantısına sağ tıklanarak XPI dosyası bilgisayara kaydedilir. İstediğiniz eklentiyi ilgili siteden alarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. JAR uzantılı dosyalar da buna benzer bir yolla kurulabilir. Diyelim ki herhangi bir XPI dosyasını bilgisayarınıza kaydettiniz. Aşağıdaki yöntemlerle kurulumu gerçekleştirebilirsiniz:

  Firefox ve Mozilla Altında Kurulum :

  Üst Menülerden Dosya > Aç yolunu takip edin.
  Açılan menüden bilgisayarınıza indirdiğiniz XPI dosyasını seçin.
  Tamam düğmesine basarak devam edin.
  Kurulum sonunda hata uyarısı almazsanız kurulum başarıyla tamamlanmış demektir.

  NOT : Her eklenti kurulumundan sonra eklentinin etkin olabilmesi için kullandığınız programı (Mozilla, Firefox, Thunderbird) yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatmadan önce programa ait tüm pencereleri kapatmayı da unutmayın.

  EDİTÖRÜN YORUMU :
  Yaklaşık Internet Explorer?a en büyük alternatif olarak 5 yıldır Firefox Tarayıcı, tahminen de 2 yıldır FireFTP kullanmaktaydım. FireFTP kullanmadan önce her dosya transfer edişimde kullandığım FTP programlarının hepsinin özelliklerinin farklı farklı olması sebebiyle bu programlardan kaynaklanan ilginç problemlerle karşılaştım ve işimi yapabilmek için her biriyle ayrıca uğraşıp işimi görmeye çalıştım. Ama FireFTP kullanmaya başladığımdan beri FTP programı arama derdinden kurtuldum, her program değiştirdiğimde yeni programın kendine has özelliklerini öğrenmeye çalışmaktan kurtuldum. Bunlar gibi onlarca olumsuz durumdan FireFTP sayesinde kurtulmuş oldum.
  Şimdi dosya transferi ihtiyacım olduğunda sadece Firefox Tarayıcı olsun yeter diyorum içimden, FireFTP eklentisi kurulu olmasa bile http://addons.mozilla.org adresinden anında indirip, kurup işimi görüyorum. Ve herkese de şiddetle tavsiye ediyorum. Methetmekle olmaz demiş büyüklerimiz, kullanın, görün !
 • i>

  FireFTP hakkında yapılan son 3 yorum

   Henüz yorum eklenmedi
     
   Ad soyad *
   Mail
   Yorum *
   Güvenlik Kodu

  (*) Gerekli alanlar.
  Bu program bu gün 0 ,bu hafta 0 , bu ay 2 , bu yıl 45 kez indirildi
      Toplam indirilme sayısı : 457
  Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
  bildirim