Son Aramalar
Flagfox programını download et , Flagfox programını indir

İnternet » Tarayıcı Eklentileri » Flagfox

Flagfox
Kırık link bildirimi | Favorilerime Ekle
Hemen indir
Lisans:
Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
Dil Desteği:
Turkce
İşletim Sistemi:
Windows (Tümü)
Üretici:
Ekleyen:
Flagfox - Flagfox bedava download et Flagfox hemen indir Flagfox free download

Sizlere; çağımızın faydalı ve oldukça çok kullanıcılı icatlarından biri olan Firefox için üretilmiş Flagfox Eklentisini tanıtmak üzereyiz. Flagfox Eklentisini bir cümleyle kısaca anlatmak istersek Flagfox; Firefox internet tarayıcınızın alt tarafına yerleşerek, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin yerini, ülke, şehir, ip adresi şeklinde size göstermeye yarayan bir Firefox eklentisidir.

Ziyaret ettiğiniz sitenin yerini göstermek derken; Konuyu biraz açmamız gerektiğini hissediyorum.
İnternet ortamında gördüğümüz her site, Server (Sunucu) denen ana yayınlayıcı, fiziki olarak bir bilgisayar üzerinde bulunmaktadır. Tabi bu bilgisayarlar da Data Centre (Veri Merkezi) denen firmalar, merkezler aracılığıyla korunmakta, bizlere hizmet verebilmeleri için organize edilmektedir.

Flagfox Eklentisinin yaptığı iş ise bize bu bilgisayarların yerlerini göstermektir.

Yerlerini gösterirken de verdiği bilginin yanına ufak tefek, çerez mahiyetinde, bazen işimize yarayacak birkaç ayrıntıyı da eklemektedir. Mesela; DNS IP Adresi, yani web sitesinin bulunduğu ana bilgisayarın internetteki sabit ip adresini, ülkesini, eyalet ve/veya ilini göstermektedir.

Gizlilik İlkesi :
Mozilla.org sitesinde yayınlanan, Mozilla güvencesiyle, FlagFox Gizlilik ve Kullanım Güvencesi metni aşağıda Turkce olarak sunulmuştur. Metnin orjinalini (İngilizce) buraya tıklarayak okuyabilirsiniz.

Bu eklentiyi internet tarayıcınıza kurduktan sonra, bilgisayarınızdan hiçbir bilginiz üçüncü şahıslara veya internet üzerinden başka bir yere gönderilmeyecektir.
Eklenti tarafından çalıştırılan;

 • IP Adresi Yer Gösterme Hizmeti : Önceden belirlenmiş ve internet ortamında birçok site tarafından güvenilerek kullanılan sitelerin veritabanlarından alınarak sunulmaktadır.
 • Site Adı Sorgulama Hizmeti : En fazla kullanılan DNS cache yani DNS kayıtlarının tutulduğu sunucu seçilerek alınmaktadır. Eğer Proxy özellikli bir ağ üzerinde çalışıyorsanız bu özellik çalışmayabilir fakat Flagfox ayarlarından bu özelliği de kendinize göre değiştirebilirsiniz.

  Flagfox harici web hizmetlerini; tarayıcınızın alt kısmındaki eklentimize tıkladığınızda önce kendi sitesindeki standart yönlendirilerce işleyip sonra belirlenmiş hizmet verici sitelerin veritabanlarından sorgulayarak sunmaktadır. Flagfox bu hizmeti sunarken; hizmet aldığı sitelerden, sadece kullanıcının bilgisini almak için tıkladığı sitenin IP adresini, sunucu adını, ve/veya ülke adını göndermektedir. Bu bilgiler hiçbir şekilde Flagfox sunucusunda depolanmamakta, ileride tekrar çeşitli
 • Flagfox hakkında yapılan son 3 yorum

   Henüz yorum eklenmedi
     
   Ad soyad *
   Mail
   Yorum *
   Güvenlik Kodu

  (*) Gerekli alanlar.
  Bu program bu gün 0 ,bu hafta 0 , bu ay 6 , bu yıl 69 kez indirildi
      Toplam indirilme sayısı : 356
  Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
  bildirim