Son Aramalar
XBMC Media Center Linux programını download et , XBMC Media Center Linux programını indir

Linux » Diğer » XBMC Media Center Linux

XBMC Media Center Linux
Kırık link bildirimi | Favorilerime Ekle
Hemen indir
Lisans:
Ücretsiz / Full Sürüm
Dil Desteği:
Turkce
İşletim Sistemi:
Linux
Üretici:
Ekleyen:
XBMC Media Center Linux - XBMC Media Center Linux indir bedava XBMC Media Center Linux indir

Bilgisayar ve Elektronik sektöründe bir sıçrama yaratıp, Kendi stillerini oluşturan dönüm noktaları vardır. Günümüzde onlarca teknolojik yenilik ortaya çıksa da, bunlardan ancak pek azı kendi kategorilerini yaratarak bilişim dünyasının gidişatına yön verirler.
Turkceleştirme 1
Oldukça hızlı büyüyen teknoloji pazarında markalaşmış ve kendi standartlarını yaratmış yeniliklerin çoğu, şu anda hayatımıza renk katan olmazsa olmazlarımız haline geldiler. Bu yenilikçi yaklaşımlarla birlikte, topu topu 15-20 sene öncesinin sadelik kavramı da yerini tamamen görsellik şöleni anlayışına bıraktı diyebiliriz. Giderek ebatları büyüyen ve fiyatları düşen LCD/Plazma Televizyonlar, günümüzde yerlerini HD TV'lere ve HD ekranlı dizüstü/masaüstü bilgisayarlarına bıraktılar.
Filmler 1
Kullanıcıların, artan donanım hızlarını hissedebilecekleri bu muazzam görsellik şölenine kayıtsız kalamayan işletim sistemi geliştiricileri de yeni sistemlerinde, multimedya desteğine hiç olmadığı kadar fazla önem vererek bir zamanların düz renkli masaüstlerimizi, 3 boyutlu ev sinemamız haline getirmemize yardımcı olacak atılımlar yaptılar. Artık masaüstü ekranımızı açtığımızda karşımızda sadece programları gösteren sıkıcı yazılar bulunmuyor.
Alt Yazılar
Tek bir tuşa basarak monitörümüzü kendi ev sinema sistemimize dönüştürebiliyor, tek bir fare tıklamasıyla dünün ancak küçük birer servetle sahip olunabilinecek görsellik altyapısını odamızda yaşayabiliyoruz.

 
Dosya Seçimi 1
XBMC Media Center, bunu başarmak için ortaya çıkmış bir proje. Yazılımın temel mantığı, tüm multimedya görevlerini, aynı bir HD Televizyonmuşçasına tek bir ekranda gerçekleştirebilmek üzerine kurulu.
Dosya Seçimi 2
Dünyanın en büyük açık kaynak platformu SourceForge bünyesinde son 3 senedir en ilgi gören çalışmalardan olan XBMC'nin bu iddiasını ne oranda başarabildiğine, bünyesinde barındırdığı özelliklerini ve yeteneklerini inceleyip birlikte karar verelim isterseniz.

 
------------ o ------------


 
Müzik Filmler 2


 
XBMC Media Center Özellikleri


Uyumluluk : Yazılım paketi, hemen hemen tüm işletim sistemlerini ve dillerini tamamen ücretsiz olarak destekleyerek sunuluyor (Turkce desteği de sunuluyor)
Ekip Çalışması : Sf.net bünyesinde kod geliştiren yüzlerce uzman tarafından kıyıda köşede kalmış dosya biçimi destekleri bile kısa zamanda hazırlanıp programa dahil ediliyor
Kullanıcı Dostu Arabirim : Medya kutusu tek bir arabirim üzerinde olmalı mantığı ile yayınlanan XBMC, çalıştırıldıktan sonra sadece birkaç fare tıklaması ile tamamiyle kontrol edilebiliyor. Biz programı çalıştırdığımızda, Turkceleştirme işlemini yapmamızın ardından sistem arabirimine yaklaşık 5 dakikada alışabildik. Çoğu görsel ayarın da donanımımızın yeteneklerine göre otomatik olarak ayarlandığını farkettiğimizde, medya dosyalarımıza gözatmak için ek hiçbir ayar yapma gereksinimimiz olmadığını görmek, gerçekten de oldukça hoşumuza giden bir detay oldu
Geniş dosya biçimi ve çözücü desteği : 3. parti eklentilere de destek veren yazılımda, aşağıda daha geniş olarak belirteceğimiz hemen hemen TÜM dosya biçimlerine tam bir uyum bulunduğunu hatırlatmamız (buna sorunsuz alt yazı gösterimleri de dahil) sanıyoruz ki sizlerin de oldukça ilgisini çekecektir
Esnek oynatım kipi : ISO, IMG, hatta ZİP ve RAR arşivleri içindeki medya dosyalarını bile tek tıklamada çalıştırabilen uygulama, radyo, televizyon, anlık internet bilgileri ve hatta hava durumu gibi canlı bilgileri bile karşımıza tek bir pencere içinden getirebiliyor. Sitesinden edinilebilecek eklentileri ile de bu multimedya kutusuna IRC ve anlık sohbet desteğinden tutun dosya paylaşımı ile oyun oynamaya kadar hemen her özelliği de ek olarak kazandırabileceğinizi hatırlatırsak, sanıyoruz onlarca harici uygulama ile gerçekleştirilebilen işlemlerin tek bir pencere ve arabirim üzerinden yapıldığını görmek, sizin de en az bizler kadar ilginizi çekecektir
Tamamen Özelleştirilebilir Yapı : Yukarıda da belirttiğimiz eklenti desteğinin yanında, uygulama arabirimleri de tamamen kişisel seçimlere göre dizayn edilebilip değiştirilebiliniyor. Birebir aynı görünümü sağlayan Apple TV, Microsoft Windows Media Center, Xbox 360, PlayStation 3 ve MediaPortal temaları, bunlardan sadece birkaçı

 
Hava Durumu Kapatma


 
Desteklenen Bazı Biçim Ve Donanımlar


 
 • Program Kontrolü : Fare, klavye, dizüstü işaretleyicileri, hatta uzaktan kumanda ile bile kullanım imkanı
   
 • XBox Desteği : XBox konsolunda çalışabilmesinin yanında, bu konsolun uzaktan kumandası ve oyun kontrolcüsünü de kullanabiliyor (Zaten uygulama paketindeki XBMC kısaltması da XBox Media Center'dan geliyor)
   
 • Ekran Desteği : Geniş ekran ve HDTV ekran (720p, 1080i, 1080p aveya daha yükseği) desteği
   
 • Donanım Desteği : Sabit ve harici sürücüler, tüm ağ kaynakları üzerindeki canlı/sabit yayınlar, hemen hemen tüm USB aygıtları, Apple iTunes paylaşımları, arşiv dosyaları, internet kaynakları, vb..
   
 • Dosya Biçimleri : Mkv, Evo, Blu-ray, Ogg ve Real dahil olmak üzere hemen hemen TÜM video, resim ve ses biçimleri (ileriki sürümlerde şifre korumalı dosya desteğinin de getirilmesi planlanıyor)

   
  Turkceleştirme 2
  Turkceleştirme İşlemi : Uygulamanın, resimde de görülen Ayarlar ekranı altında yazan Kullanıcı Önyüzü içinde belirttiğimiz kısıma tıklayarak, gerek arabirimini, gerekse de kodlama algılamasını Turkce olarak atayabiliyorsunuz.
  Turkceleştirme 3


  Sonuç : Bilgisayarınızı HD destekli bir multimedya kutusuna dönüştürmek istiyorsanız, XBMC'yi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.
 •  

  XBMC Media Center Linux hakkında yapılan son 3 yorum

   Henüz yorum eklenmedi
     
   Ad soyad *
   Mail
   Yorum *
   Güvenlik Kodu

  (*) Gerekli alanlar.
  Bu program bu gün 0 ,bu hafta 0 , bu ay 2 , bu yıl 31 kez indirildi
      Toplam indirilme sayısı : 436 xbmc media center linux xbmc media center linux indir
  Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
  bildirim