Son Aramalar
Yahoo Messenger Xp programını download et , Yahoo Messenger Xp programını indir

İnternet » Sohbet - İletişim » Yahoo Messenger Xp

Yahoo Messenger Xp
Kırık link bildirimi | Favorilerime Ekle
Hemen indir
Lisans:
Ücretsiz / Full Sürüm
Dil Desteği:
İngilizce
İşletim Sistemi:
Windows XP
Üretici:
Ekleyen:
Yahoo Messenger Xp - Yahoo! Messenger indir Yahoo! Messenger xp indir Yahoo! Messenger xp full indir Yahoo! Messenger 9.0 full download

ahoo! Messenger, mükemmel özellikleriyle birlikte gelen anlık mesajlaşma yazılımıdır. Son zamanlarda Windows Live Messenger'a rağbetin artmasıyla birlikte popülerliği azalsa da göz dolduran, kullanıcıların ilgisini çekebilecek özelliklere sahip. Yeni sürümleriyle daha da geliştirilmiş durumda. Yazılım sayesinde Skype gibi bilgisayardan bilgisayara Yahoo! Messenger kullanıcıları arasında arama yapabiliyorsunuz. Bu sayede mesajcıyı bir telefon gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayardan telefona ya da telefondan bilgisayara arama yapabilme seçenekleri de mevcuttur (bu özellikler ücretlidir).


Yahoo! Messenger'ın Özellikleri :

* İletişim :

 
 • Anında Mesajlaşma : Yahoo! Messenger sayesinde Yahoo!, Windows Live Messenger, Reuters Messaging ve Lotus Sametime yazılımlarını kullanan arkadaşlarınıza kolayca anlık ileti gönderebilirsiniz.

   
 • Sohbet Odaları : Arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Eğlence ve spordan politika ve pop kültürüne kadar birçok sohbet odası bulabilirsiniz. Sohbetlerinizi ifadelerle, çeşitli yazı tipleriyle ve seslerle canlandırabilirsiniz.
  - Not : Yahoo! Messenger'dan sohbet odasına girerken seçtiğiniz Yahoo! ID aynı odadaki diğer kullanıcılar tarafından gözükmektedir. Yahoo! ID'nizin bir sohbet odasında gözükmesini istemiyorsanız, Yahoo! hesabınız için alternatif bir profil oluşturmanızı öneririz.

   
 • Bilgisayardan Bilgisayara Arama Yapabilme : Bu özellik ile dünyanın her yerine bilgisayardan bilgisayara ücretsiz arama yapabilirsiniz. Sizin ve karşınızdaki kişinin Yahoo! Messenger'ı varsa arama yapabilirsiniz. İlave olarak bir mikrofon ve hoparlöre ya da kulaklık setine ihtiyaç vardır. Ses kalitesi oldukça iyidir, programdan arama yapmakla sabit bir telefondan arama yapmak arasında bir fark yoktur. Ayrıca, eğer çevrimdışıysanız veya bilgisayarınızdan uzaktaysanız arkadaşlarınız size sesli posta (voicemail) bırakabilir. Tüm gelen, giden, kaçırılan sesli postaları, kimin ne zaman aradığını ve ne uzunlukta konuştuğunu görebilirsiniz. Aramalarınızı ses parçalarıyla kuvvetlendirebilirsiniz, arka planda kendi MP3 parçanızın çalmasını sağlayabilirsiniz. Çeşitli çalma sesleri de belirleyebilirsiniz, farklı kişilere farklı sesler atayabilirsiniz.

   
 • Bilgisayardan Telefona Arama Yapabilme : Bilgisayarınızı, internet bağlantınızı ve Yahoo! Messenger'ı kullanarak dünyadaki birçok yere bilgisayardan telefona arama yapabilirsiniz. Aramaları kolayca yapabilir, yönetebilir ve özelleştirebilirsiniz. Bu özellik ücretlidir, kullanılabilmesi için Phone Out hesabı gereklidir.

   
 • Telefondan Bilgisayara Arama Yapabilme : Bilgisayarınız için kişisel telefon numarası alarak arama yapabilirsiniz. Bu özellik ücretlidir ve Türkiye desteklenmemektedir. Kullanılabilmesi için Phone In hesabı gereklidir.

   
 • Kısa Mesaj (SMS) Gönderebilme : Messenger üzerinden arkadaşlarınızın cep telefonlarına ücretsiz olarak kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. Bunun için arkadaşınızın telefon numarasını ve mesajınızı yazmanız yeterlidir. Maalesef bu özellik Türkiye'de desteklenmemektedir. ABD, Kanada, Hindistan gibi bazı ülkelerin bazı operatörleri tarafından desteklenmektedir.

   
 • Yahoo! 360°'ye Bağlanabilme : Kişilerin fotoğraflarını, bloglarını, incelemelerini koydukları Yahoo! 360° sayfalarına girebilirsiniz. Listenizdeki bir kişi kendi 360° sayfasını güncellediğinde parlayan bir simge gözükür ve buna tıklayarak onun sayfasına gidebilirsiniz.

   
 • Yahoo!'yu Birlikte Götürebilme : Bilgisayarınızdan uzakta dahi olsanız Messenger, bağlantınızı korur. Messenger'ı mobil telefonunuzla birlikte kullanmak için iki yol vardır. Birincisinde, mesajları bilgisayarınızdan arkadaşlarınızın mobil telefonlarına yazı mesajları olarak gönderebilirsiniz. İkincisinde, bilgisayarınızdan uzak olduğunuzda mobil telefonunuzdan Messenger'a girebilir ve arkadaşlarınıza mesajlar gönderebilirsiniz.

   
 • Web Kamerası Kullanabilme : Görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Geniş bantlı internet erişimine sahipseniz yüksek kaliteli web kamerası görüntüleri alabilir ve gönderebilirsiniz.

   
 • Konferans Yapabilme : Birçok kişiyle konferans yapabilirsiniz. Bir pencerede yazıyla iletişim kurabilir veya birkaç kişiyle web kameranızı paylaşabilirsiniz.

   
 • Dosya Gönderebilme : Konuşma esnasında arkadaşınıza dosya gönderebilirsiniz. Bunu konuşma penceresine sürükle&bırak işlemi yaparak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Paylaşılan dosyalar Norton AntiVirus veya Internet Security ile otomatik olarak taranmaktadır.

   
 • Fotoğraf Paylaşabilme : Masaüstünüzdeki veya Flickr'daki resimlerinizi paylaşabilirsiniz.

  * Verimlilik :

   
 • İletileri Mobil Telefona Gönderebilme : Messenger'da oturumunuzu kapattığınızda yeni iletilerin telefonunuza kısa mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik Türkiye'de desteklenmemektedir.

   
 • Kişi Arama Çubuğu : Anlık ileti, telefon konuşması veya kısa mesaj (SMS) arkadaşlarınız arasında arama yapabilirsiniz.

   
 • Yahoo! Arama : Mesajcı pencereniz ile Yahoo! Arama (Yahoo! Search) üzerinden arama yapabilirsiniz.

   
 • Yahoo! Adres Defteri : Mesajcı üzerinden Yahoo! Adres Defteri bilginizi görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

   
 • Gizlilik Ayarları : Kendinizi bazı arkadaşlarınıza çevrimiçi, bazılarına çevrimdışı olarak gösterebilirsiniz.

   
 • Arama Yönlendirme : Mesajcınıza gelen çağrıları başka bir telefon numarasına yönlendirebilirsiniz. Bunun için Phone Out hesabı gereklidir.

   
 • Yeni E-Posta Uyarıları : Yeni bir Yahoo! e-postası geldiğinde uyarı alabilirsiniz.

   
 • Sesli Mesaj : Bir çağrı geldiği zaman, siz yoksanız sesli mesaj alabilirsiniz.

   
 • Mesaj Arşivleme : Konuşmalarınız arşiv dosyasına kaydedilmektedir.

   
 • Titreşim : Buzz tuşuna tıklayarak arkadaşınıza titreşim gönderebilirsiniz.

  * Eğlence & Kişiselleştirilebilme :

   
 • Eklentiler : Messenger'ınıza içerik, servis ve oyunlar ekleyebilirsiniz. Kendi eklentinizi (plug-in) kullanabilir veya konuşma esnasında bir eklenti yükleyebilirsiniz. Yazılımda birkaç eklenti bulunmaktadır. İsterseniz buradan çeşitli eklentiler de ekleyebilirsiniz. Sekme eklentileri, yazılımın ana penceresinin altında bulunmaktadır. Buradan yerel hava durumuna bakabilir, LAUNCHcast radyo istasyonunu dinleyebilir ve daha birçok şeyi görebilirsiniz. Konuşma eklentileriyle arkadaşınızla bir oyunu, servisi ve diğer aktiviteleri konuşma penceresinde paylaşabilirsiniz. İsterseniz de üreticideki araç sayesinde kendi eklentinizi oluşturarak Yahoo! Messenger ailesina katkıda bulunabilirsiniz.

   
 • İfadeler : Duygularınızı animasyonlu, gülen yüzlerle ifade edebilirsiniz.

   
 • Görüntü Resimleri : Konuşma esnasında kendinizi en güzel şekilde gösterebilecek görüntü resminizi çeşitli seçenekler arasından seçebilirsiniz. Yüz, giyim, aksesuar, saç şekli değiştirme ve gölge ekleme gibi şeyler bulunmaktadır. İsterseniz Yahoo! Avatar sitesine girerek kendi resimlerinizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz de kendi gerçek resminizi koyabilirsiniz.

   
 • Temalar : Çeşitli arayüzlerden birini seçerek yazılımı yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

   
 • IMVironment Galerisi : Bu özellik sayesinde konuşma pencerenize çekici arka planlar ekleyebilirsiniz. Hayvanlar, doğa, otomotiv, moda, yiyecek, içecek, seyahat gibi çeşitli kategorilerden kendinize en uygununu seçebilirsiniz.

   
 • Oyunlar : Konuşma esnasında bilardo, tavla, dama ve daha fazla oyunu arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

   
 • Özel Durum Mesajları : Çevrimiçi durum mesajınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

   
 • Özel Çalma Sesleri : Farklı numaralar için farklı çalma sesleri atayabilir, istediğiniz ses dosyasını kullanmak için belirleyebilirsiniz.

   
 • Özelleştirilebilir Yazı Tipi ve Renkler : İstediğiniz yazı tipi, renk ve stili belirleyerek yazılımı güzelleştirebilirsiniz.

   
 • Ses Efektleri & Ses Parçası : Telefon görüşmesi sırasında arka planda efekt olmasını veya müzik dosyası gönderme esnasında arka planda ses parçası çalınmasını sağlayabilirsiniz.


  Mesajcıda Google Talk'ın da kullandığı ses sıkıştırma teknolojisi bulunuyor. Böylece sesli görüşme sırasında daha az bant genişliği kullanılıyor. Messenger ile telefon görüşmesi yaptığınız kişi ile aynı anda web kameranız üzerinden görüntülü iletişim kurabiliyorsunuz.

  Yahoo! Messenger, Windows Live Messenger'ın tüm özelliklerine ve daha fazlasına sahip. Ayrıca Yahoo! Messenger'ın diğerine göre daha hoş bir görünümü var. Çeşitli temalar kullanarak mesajcıyı oldukça eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. Skype gibi bilgisayardan bilgisayara arama yapabiliyorsunuz. Live Messenger'daki Turkce dil desteğinin olmaması ise önemli bir eksiklik. Turkce desteğinin en yakın zamanda eklenmesini umuyoruz. Live Messenger'a alternatif bir mesajcı denemek isteyenlere Yahoo! Messenger'ı öneriyoruz.

  Not : Yazılımı kurmadan önce sisteminizde Yahoo! Messenger'ın eski bir sürümü çalışır durumdaysa kapatmayı unutmayınız.
   
 • Yahoo Messenger Xp hakkında yapılan son 3 yorum

   Henüz yorum eklenmedi
     
   Ad soyad *
   Mail
   Yorum *
   Güvenlik Kodu

  (*) Gerekli alanlar.
  Bu program bu gün 1 ,bu hafta 2 , bu ay 5 , bu yıl 38 kez indirildi
      Toplam indirilme sayısı : 410
  Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
  bildirim