Son Aramalar
Explorer 9 For Win7 programını download et , Explorer 9 For Win7 programını indir

İnternet » Tarayıcı » Explorer 9 For Win7

Explorer 9 For Win7 9.0.8112.16421
Kırık link bildirimi | Favorilerime Ekle
Hemen indir 17.8 MB 64 BIT İNDİR
Lisans:
Ücretsiz / Full Sürüm
Dil Desteği:
Turkce
İşletim Sistemi:
Windows 7
Üretici:
Ekleyen:
Explorer 9 For Win7 - Windows 7 için explorer 9 indirme explorer 9 download

Explorer 9 Windows 7 için Programı Tanıtımı
Microsoft`un internet tarayıcısı olan Internet Explorer 9 sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Artan tarayıcı savaşlarını yeni bir cepheye taşıyacak olan IE 9 ile pek çok yeni özellik ve güvenlik önlemleri birlikte gelmektedir.

Internet Explorer`ın Genel Özellikleri:
 • Seklemli tarama
 • Önerilen siteler
 • Sayfa yazdırma ve yazdırma önizleme
 • Gizlenebilen menü süğmeleri
 • Rss okuyucu
 • Adres satırından arama yapma imkanı
 • Yeni sekme sayfası ile en çok kullandığınız siteler önizlemeli olarak karşınıza geliyor
 • inPrivate Gözatma ve Filtreleme
 • Hızlandırıcılar (Bu özellik ile eklenti halinde gelen ve yükleyebileceğiniz eklentiler ile işlemlerinizi daha kolay ve daha hızlı yapabilirsiniz)
 • Arama sağlayıcıları eklenebilir ve değiştiilebilir
 • Araç çubukları ve eklentiler hızlı bir şekilde yönetilebilir
 • Yeni özelliklerden biri indirme yöneticisidir. Bir bağlantıya tıkladığınızda indirme işlemi hemen başlamaz ve Karşıdan Yüklemeler`e gönderilir. Bu bölümü açarak indirmeleri yönetebilir, duraklatabilir ve devam edebilirsiniz. Karşıdan yüklemelerde arama yapabilirsiniz
 • F12 tuşu ile açılan geliştirici araçlar özellikle web tasarımı ile uğraşanların işine yarayabilecek pek çok özellik barındırmaktadır

  Önemli Uyarılar: Program beta sürümdür ve test aşamasındadır. Dolayısı ile hata oluşabilir ve düzgün çalışmayabilir. Beta sürüm programın size uygun olup olmadığını öğrenmek için bu sayfadan faydalanabilirsiniz.

  Programı nasıl kaldırırım?
  Internet Explorer 9`u kaldırmak için Denetim masasından Program Kaldır`a girin ardından sol panelde bulunan Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle`yi tıklayın. Bilgisayarınızda yüklü olan güncelleştirmelerin listelendiği bölümden Internet Explorer 9`u bulup Kaldır`a tıklayın.

  Üreticiden;
  Internet Explorer 9`daki yenilikler

  Internet Explorer`da gördüğünüz bölümlerde olduğu kadar görmediğiniz bölümlerde de geliştirmeler yapılmıştır. Internet Explorer 9`un düzenli bir tasarımı, tıklatılacak daha az iletişim kutusu, daha sezgisel bir gezintisi ve web tarama deneyiminizi hızlandırmaya yönelik birçok yeni özelliği vardır. Sabitlenen Siteler gibi özellikleri sevdiğiniz web sitesini tek tıklatmayla erişmek için doğrudan araç çubuğuna sabitlemenize olanak tanır. Donanım ivmesi gibi diğer özellikler, bir bütün olarak daha hızlı tarama deneyimi sağlar. Internet Explorer 9`la, web siteleri daha çok bilgisayarınızda her gün kullandığınız programlar gibi çalışır ve onlar gibi görünür.

  Yenilikler şunlardır:

  Düzenli tasarımı

  Internet Explorer 9`u açtığınızda dikkatinizi çekecek ilk özellik küçük kullanıcı arabirimi olacaktır. Yazdır ve Yakınlaştır gibi çoğu komut çubuğu seçeneğine artık Araçlar çubuğu tıklatılarak ulaşılabilir ve sık kullandığınız öğeler de Sık Kullanılanlar düğmesi tıklatılarak görüntülenir. Bunların dışında, Internet Explorer size gereken temel denetimleri sağlar ve web`in ön plana çıkmasına izin verir.

  Sabitlenen Siteler

  Düzenli olarak ziyaret ettiğiniz bazı web sayfaları varsa, Sabitlenen Siteler özelliği bunlara Windows 7 masaüstünüzün görev çubuğundan doğrudan erişmenize olanak tanır. Siteyi sabitlemek basit bir işlemdir: adres çubuğundaki sabitleme simgesini (veya Yeni Sekme sayfasından web sitesi simgesini) görev çubuğuna sürükleyin. Web sitesi simgesi siz kaldırana kadar orada kalacaktır. Daha sonra simgeyi tıklattığınızda web sitesi Internet Explorer`da açılır.

  Sabitlenen bir siteyi her açışınızda web sitesi simgesi tarayıcının en üstünde görüntülenir ve bu şekilde web sitesinin giriş sayfasına kolayca erişebilirsiniz. İleri ve Geri düğmelerinin rengi, simgenin rengiyle eşleşecek şekilde değişir.

  Yüklemeleri görüntüleme ve izleme

  Yüklemeleri Göster iletişim kutusu, Internet`ten yüklediğiniz dosyaların çalışan bir listesini tutan ve kötü amaçlı olabilecek bir dosyayla karşılaşıldığında bunu size bildiren yeni ve güçlü bir özelliktir. Ayrıca, Internet bağlantınız yavaş olduğunda karşıdan yükleme işlemini duraklatmanıza ve yeniden başlatmanıza olanak tanır ve yüklenen dosyaların bilgisayarınızdaki konumunu gösterir. Listeyi istediğiniz zaman temizleyebilirsiniz.

  Geliştirilmiş sekmeler

  Sekmeli tarama tek bir pencerede birden çok açık web sayfası arasında kolayca hareket etmenize olanak tanır, ancak bazı durumlarda aynı anda iki sekmeli sayfaya bakmak isteyebilirsiniz. Ayrılmış sekmeler özelliği, bir sekmenin web sayfasını yeni pencerede açmak için sekmeyi Internet Explorer`ın dışına sürüklemenize ve yan yana görüntülemek üzere Yaslamanıza olanak tanır. Ayrıca, açık web sayfalarından birbiriyle ilişkili olanları göstermek ve sekmeler arasında tıklatarak ilerlerken size kullanışlı, görsel bir başvuru sağlamak için sekmelerde renk kodlaması da kullanılır.

  Yeni Sekme sayfası

  Yeniden tasarlanan Yeni Sekme sayfası en sık ziyaret ettiğiniz siteleri görüntüler ve hızlı gezinti için bunlara renk kodlaması uygular. Ayrıca site göstergesi çubuğu da her siteyi ne sıklıkta ziyaret ettiğinizi gösterir ve görüntülenen siteleri istediğiniz zaman kaldırabilir veya gizleyebilirsiniz.

  Adres çubuğunda arama

  Artık doğrudan adres çubuğundan arama yapabilirsiniz. Bir web sitesi adresi girerseniz, doğrudan web sitesine gidersiniz. Arama terimi veya eksik bir adres girerseniz, o anda seçili durumda olan arama motorunu kullanarak bir arama başlatırsınız. Listelenen simgeler arasından arama motorunuzu seçmek veya yenilerini eklemek için adres çubuğunu tıklatın. Adres çubuğundan arama yaptığınızda, arama sonuçları sayfasını veya ilk arama sonuçlarını (arama motorunuz bu özelliği destekliyorsa) açmayı seçebilirsiniz. Ayrıca adres çubuğunda isteğe bağlı arama önerileri de alabilirsiniz; ancak yazdıklarınızı arama sağlayıcısıyla paylaşmak istemeyeceğiniz durumlar olabileceğinden, bu öneriler varsayılan olarak kapalıdır.

  Bildirim Çubuğu

  Internet Explorer`ın en altında gösterilen Bildirim Çubuğu, gerek duyduğunuzda size önemli durum bilgilerini sağlar. Öte yandan sizi taramaya devam etmek için bir dizi iletiyi tıklatmak zorunda bırakmaz.

  Eklenti Performansı Danışmanı

  Araç çubukları gibi eklentiler tarama deneyiminizi geliştirebildiği gibi yavaşlamanıza da neden olabilir. Eklenti Performansı Danışmanı bir eklentinin tarayıcı performansınızı yavaşlatıp yavaşlatmadığını belirtir ve eklentiyi devre dışı bırakmanıza veya kaldırmanıza olanak tanır.

  Donanım ivmesi

  Internet Explorer daha hızlı bir performans sağlamak amacıyla, video akışları veya çevrimiçi oyunlar gibi grafik açısından yoğun görevleri yerine getirmek için bilgisayarınızın GPU olarak da bilinen grafik işlemcisinin gücünü kullanır. Internet Explorer GPU`dan yararlanarak daha hızlı ve daha derinlikli bir web deneyimi sunar.

  İyileştirilmiş performans

  Internet Explorer 9`un yeni grafik özellikleri ve iyileştirilen performansı derinlikli ve zengin deneyimler için zemin hazırlar. Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik, web sitelerinizin bilgisayarınızda yüklü programlara benzer bir performans göstereceği anlamına gelir. Yüksek tanımlı görüntüler akıcı, grafikler net ve kısa yanıt süreli, renkler gerçek ve web siteleri hiç olmadığı kadar etkileşimli olur. Yeni Chakra JavaScript altyapısı gibi alt sistem geliştirmeleriyle, web siteleri ve uygulamalar daha hızlı yüklenir ve yanıt süreleri daha kısa olur. Internet Explorer 9`u Windows 7`nin sunduğu güçlü grafik özellikleriyle birleştirin ve Windows`da bugüne kadar karşılaştığınız en iyi web deneyimini yaşayın. Internet Explorer 9`un kısa ve düzenli yüklemesi önceki sürümlerden daha hızlı tamamlanır. Sizden daha az karar vermeniz istenir, sayfaların yüklenmesi daha kısa sürer ve güncelleştirmeleri ayrıca yüklemeniz gerekmez. Bir kez yüklenince, göz atmaya başlamak için hazırsınız demektir.

  Windows 7 ile daha iyi

  Internet Explorer 9, size Windows`da en iyi web deneyimini sağlamak için Windows 7 çalıştıran bilgisayarlarla sorunsuz tümleştirilir.

  Uyumluluk Görünümü

  Kimi zaman, ziyaret ettiğiniz web sitesi düzgün görünmeyebilir. Düzensiz, karmakarışık menüler, resimler ve metin kutuları olarak gösterilir. Ne olmuş olabilir? Olası açıklamalardan biri: Site Internet Explorer`ın önceki bir sürümü için tasarlanmıştır. Ne yapmalı? Uyumluluk Görünümü düğmesini tıklatmayı deneyin. Uyumluluk Görünümü`nde, web siteleri Internet Explorer 8`de açılmış gibi görüntülenirler ve bu yöntem çoğunlukla görüntü sorunlarını çözer. Bunu bir kez yaptıktan sonra, sitede bu düğmeyi bir daha tıklatmanız gerekmez; siteyi bir sonraki ziyaretinizde Internet Explorer 9 otomatik olarak Uyumluluk Görünümü`nde gösterilir. (Bu siteye Internet Explorer 9`la göz atmaya dönmek isterseniz, Uyumluluk Modu düğmesini yeniden tıklatmanız yeterli olur.)

  Siteler arası komut dosyası filtresi

  Siteler arası komut dosyası saldırıları başlıca çevrimiçi tehditlerden biridir. Bu saldırılar, ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki güvenlik açıklarından yararlanmayı hedefler. Bunlar nasıl çalışır? Meşru web sitelerini tuş vuruşlarınızı yakalayabilecek ve oturum açma bilgilerinizle parolanızı kaydedebilecek kötü amaçlı içerikle uzlaştırırlar. Oturum açma bilgileriniz ve parolanız yakalanırsa, kişisel bilgilerinizin gizliliği aşılabilir.

  Internet Explorer 9, bu tür saldırıları algılayabilecek bir siteler arası komut dosyası (XSS) filtresi içerir. Güvenlik açıkları bulunursa, Internet Explorer zararlı komut dosyalarını devre dışı bırakır. Korunmanıza yardımcı olmak için siteler arası komut dosyası filtresi varsayılan olarak açıktır.

  Etki alanı vurgulama

  Yanıltıcı web sitelerinden kaçınmanın yollarından biri, ziyaret etmeye niyetlendiğiniz web sitesinin adresini bilmektir. Etki alanı vurgulama özelliğiyle, Internet Explorer 9 adres çubuğunda etki alanı adını vurgulayarak doğru web adresini bir bakışta görmenizi sağlar ve ziyaret ettiğiniz siteleri belirlemenizi kolaylaştırır. Bu özellik, yanlış adreslerle sizi kandırmaya çalışan yanıltıcı web sitelerine karşı sizi uyarır ve kişisel bilgilerinizin gizliliğinin aşılması olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

  Yükleme Yöneticisi

  Internet Explorer 9`un karşıdan yüklediğiniz dosyalara erişmeniz, bunları izlemeniz ve bunlarla etkileşim kurmanız için tümleşik bir yolu vardır: Yükleme Yöneticisi. Bu, yüklemelerinizin durumunu görüntülemenize olanak tanıyan, bunların tehlikeli olup olmadıkları konusunda bilgi sağlayan, yüklenen dosyalar üzerinde eksiksiz güvenlik denetimleri sunan ve yüklemelerinizin son konumunu gösteren tek bir programdır.

  Yükleme Yöneticisi, Windows yükleme klasörüyle tümleştirilmiştir. Bu, dosya yüklemeleriyle etkileşim kurmanın kolay bir yoludur; aynı diğer dosyalarla yapabileceğiniz gibi yüklemeleri sıralayabilir, yazdırabilir veya başka bir konuma gönderebilirsiniz. Ayrıca, dosyaları çalıştırmak veya açmaktan yüklemeleri duraklatmak veya iptal etmeğe kadar her yönden yüklemeleri denetlemek için Yükleme Yöneticisi`ni kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz Yükleme Yöneticisi`nden yüklemeleri silebilirsiniz.

  İster küçük bir dosyayı ister birkaç büyük dosyayı karşıdan yüklüyor olun, kesintiye uğramadan göz atmaya devam edebilirsiniz. Bir yükleme kesintiye uğrarsa, Internet Explorer 9`u bir sonraki başlatışınızda karşıdan yükleme işlemini hemen sürdürebilirsiniz. Bu nedenle, ağ bağlantısı sorunuyla karşılaşır veya bilgisayarınızı kapatmak zorunda kalırsanız, tam bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz.

  InPrivate

  Kimi zaman bilgisayarınızda web`e göz atma etkinliğinizle ilgili arkanızda iz bırakmak istemezsiniz. İster paylaşılan bir bilgisayarda hediye için alışveriş yapıyor isterseniz Internet café`de bir hesabı gözden geçiriyor olun, göz atma veya arama geçmişinizle ilgili başkalarının görebileceği bir kanıt bırakmak istemezsiniz.

  InPrivate Gözatma, göz atma geçmişinizin, geçici Internet dosyalarının, form verilerinin, tanımlama bilgilerinin ve kullanıcı adlarıyla parolaların tarayıcı tarafından alıkonmasını önlemeye yardımcı olur. InPrivate Gözatma özelliğini Güvenlik menüsünden, CTRL+Shift+P tuşlarına basarak veya Yeni Sekme sayfasından başlatabilirsiniz. Internet Explorer, ziyaret ettiğiniz web sayfaları veya yaptığınız aramalar hakkında hiçbir bilgi saklamadan yeni bir tarayıcı oturumu başlatır. Tarayıcı penceresini kapattığınızda, InPrivate Gözatma oturumunuz sona erdirilir.

  Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gördüğünüz içeriğin, resimlerin, reklamların ve çözümlemelerin bir bölümü, dışarıdan veya üçüncü taraf web sitelerinden sağlanır. Bu içerik hem sizin için hem de sevdiğiniz web siteleri için değerli olabilir, ancak bu üçüncü taraf web sitelerinin çeşitli siteler arasındaki davranışınızı izleyebilme olasılığı vardır. InPrivate Filtreleme, söz konusu üçüncü taraf web sitelerinin göz atma etkinliğinizi izlemek için kullanabilecekleri bilgilerle ilgili olarak size ek bir denetim düzeyi ve seçenek sağlar.

  InPrivate Filtreleme varsayılan olarak kapalıdır ve her oturum için ayrıca etkinleştirilmelidir. InPrivate Filtreleme özelliğini Güvenlik menüsünden veya CTRL+Shift+F tuşlarına basarak açabilirsiniz. Ayrıca, Güvenlik menüsündeki InPrivate Filtreleme Ayarları ile filtre seçeneklerinize erişebilir ve bunları yönetebilirsiniz. Tarayıcı penceresini kapattığınızda, InPrivate Filtreleme oturumunuz sona erdirilir.

  InPrivate Filtreleme ziyaret ettiğiniz sitelerde yalnızca çok sık gösterilen üçüncü taraf içeriğini izlemek ve engellemek için tasarlandığından, belirli bir sıklık düzeyi algılanmadığı sürece hiçbir içerik engellenmez. Web`e göz atma etkinliğinize ve ziyaret ettiğiniz sitelere bağlı olarak, bu tür içeriğin otomatik olarak engellenmesinden önce geçen süre büyük değişiklikler gösterebilir. Bununla birlikte, istediğiniz zaman InPrivate Filtreleme Ayarları iletişim kutusunda hangi üçüncü taraf içeriğinin engelleneceğine hangilerine izin verileceğine ilişkin ayarları özelleştirebilirsiniz.

  SmartScreen Filtresi

  Internet Explorer 9, artan web ve sosyal mühendislik tehditlerinden korunmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Bankanızdan geliyor gibi görünen bir e-postada bağlantı, sosyal ağ sitelerinden gelen sahte bildirimler, popüler içerik için arama sonuçları veya kötü amaçlı reklamlar gibi bir çok yöntem sayabiliriz — birileri mutlaka dener. SmartScreen Filtresi`yle, bu tür saldırılardan birine hedef olursanız daha iyi korunduğunuzu bilerek daha güvenli göz atabilirsiniz.

  SmartScreen Filtresi, bir dizi gelişmiş araçla bu tehditlerle mücadele etmeye yardımcı olur:

 • Kimlik avından koruma kullanıcı adları, parolalar ve fatura verileri gibi kişisel bilgileri almayı amaçlayan ve sahte web sitelerinden gelen tehditleri elemeye yöneliktir.
 • Kötü amaçlı yazılımlardan koruma zararlı olabilecek yazılımların bilgisayarınıza sızmasını önlemeye yardımcı olur.

  Kötü amaçlı bir web sitesi algılanırsa, Internet Explorer 9 uygun olduğunda sitenin tamamını engeller. Ayrıca, meşru web sitelerinde barındırılan kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı uygulamalarına “engelleme ameliyatı” da yapabilir ve sitenin kalan bölümünü etkilemeden kötü amaçlı içeriği engeller.

  SmartScreen Filtresi aynı zamanda Yükleme Yöneticisi`yle tümleşik çalıştığından, kötü amaçlı yüklemelerden korunmanıza yardımcı olur. Tanınmayan veya güvenli olmadığı raporlanan yüklemeler engellenir ve Yükleme Yöneticisi`nde bir uyarı iletisi gösterilir. Dosyayı yinede karşıdan yüklemek istiyorsanız, yüklemeye devam etme seçeneğiniz de vardır.

  SmartScreen Filtresi`ni açmanızı öneririz. İstediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Ayrıca, kötü amaçlı olduğundan kuşkulanılan siteleri raporlayarak web`in herkes için daha iyi bir ortam olmasına yardımcı olabilirsiniz.

  Sekme yalıtımı ve kurtarma

  Internet Explorer 9`u kullanırken bir web sitesiyle bağlantınızı kaybederseniz, tüm göz atma oturumunuz kaybolmaz. Sekme yalıtımı, Otomatik Çökme Kurtarması ve Kilitlenme Kurtarma gibi güvenilirlik özellikleri kesintisiz göz atmaya devam etmenizi sağlar. Web sitesi kilitlenmeleri tek tek sekmelerle yalıtılır, tarayıcı pencerelerinin tamamını etkilemez. Bir sekmedeki site kilitlenirse, göz atma oturumunuzun kalan bölümü kesintiye uğramaz. Rahatsız edilmeden göz atmaya devam edersiniz. Sorun tanımlandıktan sonra, Internet Explorer 9 sekmeyi otomatik olarak kurtarır. Bir veya birden çok sekmeniz beklenmedik bir şekilde kapanır veya kilitlenirse, bunlar otomatik olarak yeniden yüklenir ve kilitlenme öncesi bulunduğunuz siteye dönersiniz. Internet Explorer 9 takılma durumundan kurtarma için de yeni destek içerdiğinden, erişmeye çalıştığınız web sitesi yanıt vermediğinde veya herhangi bir nedenle zaman aşımına uğradığında bu size bildirilir.

  Explorer 9 For Win7 hakkında yapılan son 3 yorum

   Henüz yorum eklenmedi
     
   Ad soyad *
   Mail
   Yorum *
   Güvenlik Kodu

  (*) Gerekli alanlar.
 • Bu program bu gün 0 ,bu hafta 0 , bu ay 1 , bu yıl 37 kez indirildi
      Toplam indirilme sayısı : 479 explorer 9 indir windows 7 için explorer indir explorer 9 yükle
  Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
  bildirim