Son Aramalar

Akıllı Telefonlarda Yeni Şarj Teknolojisi

Akıllı Telefonlarda Yeni Şarj Teknolojisi

Teknolojisi her geçen gün hızla ilerleyen ve her an hayatımızı kolaylaştıracak ve eğlenceli hale getirecek yeni özellikleri ile daha da tutkunu olduğumuz akıllı telefonlarda bilinen en büyük sorun şarj süreleri. Bir çok özelliği barındıran akıllı telefonların şarjları, özellikle aktif kullanılan zamanlarda neredeyse 1 günden az dayanabilmektedir. Özellikle bazı uygulamalar (Müzik, video, GPRS, anlık mesajlaşma, oyun vb.) akıllı telefonların şarjlarını çok hızlı bir şekilde tüketmektedir.

Her ne kadar akıllı telefon kullanıcılarının uzun zamandır beklediği, daha uzun dayanabilen pil teknolojisi üretilmemiş olsa da, Qualcomm'un yapmış olduğu açıklama kullanıcılara az da olsa umut veriyor.

Qualcomm'un İş Geliştirme Baş Direktörü Laurent Fournier, Qualcomm'un firması olarak daha hızlı şarj edilebilen piller üzerinde çalıştıklarını ve yatırımlarını bu teknolojiyi ilerletmek üzerine kullandıklarını belirtti. Qualcomm firmasının kablosuz şarj teknolojisi konusunda üretimler yaptığı ve bu teknolojisinin bilinmektedir. Fournier, bu sıralar kablosuz şarj teknolojisinin 2.0 versiyonunu duyurduklarını ve bu tredi takip ettiklerini de açıklamasında belirtti.

Laurent Fournier ayrıca, akıllı telefon kullanıcıları için bir hayal olan 1 hafta dayanabilen piller konusunda, fazla iyimser bir hayal olduğunu ve bunun bir süre daha mümkün olamayacağını kaydetti.

Akıllı telefon üreticileri, donanımsal özelliklerden ziyade tasarımları konusunda da yenilikler yapmayı şık, ince ve zarif telefonlar üretmeyi hedeflediğinden, eski cep telefonlardaki kalın piller kullanılmamaktadır. Kalın pil teknolojisi yeni nesil akıllı telefonların tasarım kaygısı nedeni ile kullanılamadığı için, şarj süreleri, akıllı telefonlar için sürekli bir problem olarak kalmaktadır.

Akıllı Telefonların Şarj Süreleri
iPhone : Ortalama 12 Saat
Samsung Galaxy : 10 Saat
Nokia Lumia : 14 Saat

Şarj Süresi En Uzun Akıllı Telefonlar
Motorola Droid Razr Maxx
Motorola Droid Razr Maxx HD
Htc Evo 4G LTE
Motorola Droid Razr Hd
Samsung Galaxy S3

Bu makale www.indirkardes.com editörleri tarafından hazırlanmıştır.

Bu haber 09 Mart 2014 16:47 tarihinde eklendi , 14591 kez okundu
Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
bildirim