Son Aramalar

Facebook'tan WhatsApp Atağı

Facebook^tan WhatsApp Atağı

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook'un toplam 955 milyon kullanıcısı olup bunun 18 milyondan fazlası Türk kullanıcılardır.

Bir sosyal paylaşım sitesinden daha fazlası haline gelen Facebook, günümüzde neredeyse tüm iletişimimizi de sağladığımız uğrak bir platform haline gelmiştir. Sosyal medya, sosyal paylaşım ve iletişim ağı şeklinde vasıflandırabileceğimiz bu siteye akıllı telefon teknolojisiyle birlikte SMS ve Facebook iletişimini rafa kaldıran bir uygulama rakip oldu.

Bu uygulama herkesin bildiği gibi WhatsApp isimli, internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp, kolay kullanımı ve basit arayüzü ile kısa sürede tüm akıllı telefon kullanıcılarının en sık kullandığı uygulamalardan biri olmayı başarmıştır.

WhatsApp'ın bu hızlı büyüyüşü, Facebook yöneticileri tarafından farkedilmiş olacak ki Facebook yönetimi WhatsApp uygulamasını 16 milyar dolar gibi astronomik bir meblağaya satın aldı. Her ne kadar satın alma haberleri ortaya çıkar çıkmaz WhatsApp'ın sunucularının uzun süre erişimi kesilse de kısa bir süre sonra tekrar erişim aktif hale gelerek Facebook'un WhatsApp ile ilgili birçok planı olduğuna dair ipuçları verdi.

Henüz Facebook'un WhatsApp'ı satın alma haberi tazeyken, yine Facebook'tan kullanıcılarını merakta bırakan yepyeni bir haber geldi. Facebook yönetimi, kullanıcıların Facebook'ta online olmadan sohbet etmesine olanak sağlayan Facebook Messenger uygulamasının kaldırılacağı haberi alındı.

Ardarda gelen birine paralel bu haberlerle Facebook en büyük rakibi olan Google Plus'a göz dağı verirken, kullanıcılarını da WhatsApp ile entegre nasıl bir yenilik yapacağı konusunda merakta bıraktı.

WhatsApp Facebook tarafından satın alındıktan sonra ücretli olacağına dair haberler çıkarken, yepyeni bir özellik olarak da Facebook arkadaş listenizi WhatsApp'ta otomatik olarak görmenizi sağlayacağı da söylentiler arasında.

Geçen sene de Instagram'ı satın alan Facebook, popüler uygulamaları satın alarak çok daha uzun süre sosyal medyadaki en popüler sistem olma vasfını koruyacağa benziyor.

Bu makale www.indirkardes.com editörleri tarafından hazırlanmıştır.

Bu haber 03 Mart 2014 12:01 tarihinde eklendi , 8689 kez okundu
Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Facebook Facebook 'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Twitter Google Plus'ta www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir Google+ www.indirkardes.com - Ücretsiz indir, indir, program indir, oyun indir, türkçe oyun indir, türkçe program indir RSS
bildirim